Wszelki początkujący klient szuka pewnych typów, pewnego zysku ale także małego ryzyka, typując atrakcyjne spotkania. Surebety to rodzaj zawierania zakładów, które dadzą ci pewny zysk ale również pewną wygraną z bukmacherem bez względu na finalny wynik spotkania.

Surebet to nic innego jak „zakład z pewną wygraną” Charakteryzuje się on tym, iż przynajmniej w dwóch różnych firmach bukmacherskich, kursy są różne w takim stopniu że dzięki różnicom kursowym na określone wydarzenia otrzymujesz pewność wygranej obojętnie od rezultatu typowanego wydarzenia. Wartość surebetu, liczona jest w procentach a także oznacza jaki zysk z postawionych zakładów zostanie osiągnięty.

Przykład surebetu na typ dwutorowy:
Rozgrywany jest mecz w siatkówkę gracz typuje zakład na zwycięstwo w niniejszym meczu. Zakład ów będzie zatem z opcją dwóch rozstrzygnięć – wygraną pierwszej lub drugiej ekipy, bez możliwości remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi pokazują zazwyczaj niezwykle podobne kursy na konkretne wydarzenie, jednakże przeważnie w jednej marce będzie przynajmniej minimalnie większy kurs niż w innej marce.
Kurs na zwycięstwo Brazylii = 1.30 (u bookmakera X)
Kurs na wygraną Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

Sposób na wskazanie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W naszym przypadku mamy zakład dwutorowy, dlatego też stosujemy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł a także zwycięstwu 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także wygranej 1022,88 zł

Pewny sukces typując w sumie na 1000 zł na dwa mecze wyniesie ok 23 zł. Nie jest to wielki zysk, natomiast należy pamiętać, że przy wielokrotnie większej kwocie pewny zysk będzie równomiernie znaczniejszy.

Ile można uzyskać na surebecie?
Jak przedtem nadmieniliśmy procentowy zysk z takich typów nie jest duży. Maksymalne surebety sięgają ok. 10%, aczkolwiek niesamowicie rzadko udaje się znaleźć takie zakłady. Należy jeszcze pamiętać o tym, iż sporo firm ustanawia sobie prawo do odwołania kuponu w wypadku gdy doszło do wysokiej pomyłki przy wystawieniu kursu na dane zdarzenie. Przy wyborze bukmacherów oraz składaniu surebetów należałoby wówczas ustalić autentyczność danego bukmachera czy opinie na temat tego czy profesjonalni typujący mieli z daną firmą bukmacherską kłopoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here