Ustawa hazardowa budząca kontrowersje weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów tej ustawy. Określa to, iż ustawa jest w pełni zgodna z prawem nie tylko polskim, ale jeszcze unijnym.

Według nowej ustawy, wszystkie podmioty oferujące zawieranie zakładów wzajemnych zmuszony jest do posiadania zezwolenia udzielanego od Ministerstwa Finansów. Zakłady u nielegalnych firm – bukmacherów, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalne podmioty czyli kto?

Na krajowym rynku bukmacherskim od wielu lat funkcjonuje kilka pierwszych sposobów zawierania zakładów. Przeważnie, są nimi bukmacherzy naziemni, którzy prowadzą dodatkowo działalność za pośrednictwem Do listy legalnych, zaliczamy: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium, LVBet, Superbet i Totalbet (licencja wydana w tym roku).

Mnóstwo podmiotów przedstawia chęć do uzyskania licencji na polski rynek. Nieoficjalnie ogłasza się o zainteresowaniu takich firm bukmacherskich jak Expekt, bwin ale też BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń związanych z potwierdzeniem licencji, zostaje stosownie zbanowane. Stąd także trudno stwierdzić na którym etapie znajdują się dążenia ale też jak duże możliwości na pozytywne przeanalizowanie sprawy posiadają te podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów internetowych?

Podmioty świadczące zakłady bukmacherskie w Polsce, muszą przekazywać podatek. To oczywista kolej rzeczy, do jakiej natomiast nie stosowały się zagraniczne podmioty bukmacherskie. Z tegoż tytułu, czerpały przychody (mniejsze ponoszone koszty, większa grupa typerów). Uczciwość rynku internetowego naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher internetowy oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy bukmacherzy online są w myśl ustawy równi, dlatego też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych podmiotów. Przedtem, niesłychanie często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie oraz Gibraltarze), czerpały z bardzo przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, oferowano również wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie klientów.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest wyjątkowa, można przyznać, że rozgranicza kwestie ustawodawcze, do niedawna pozostające niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten powinien zostać uaktualniany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej ustawy.

Interesuje Cię oferta Fortuna zakłady bukmacherskie? Odwiedź serwis naszego partnera aby poznać szczegóły i informacje o bukmacherze: https://meczelive.tv/bukmacher/fortuna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here