Nowa ustawa hazardowa budząca bardzo dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w ustawie. Oznacza to, iż ustawa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

Według nowej ustawy, wszystkie podmioty oferujące dokonywanie zakładów sportowych wzajemnych przymuszony jest do posiadania licencji udzielanej od Ministerstwa Finansów. Zakłady u nielegalnych firm bukmacherskich, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni bukmacherzy czyli kto?

Na krajowym rynku online od dużej ilości lat jest kilka kluczowych sposobów zakładów sportowych. Przeważnie, są to zatem bukmacherzy stacjonarni, którzy prowadzą również działalność w sieci internet. Do listy legalnych firm, zaliczyć trzeba: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, LV BET, SuperBet (licencja zdobyta w bieżącym roku).

Duża liczba podmiotów przedstawia chęć do wejścia na polski rynek bukmacherski. Często podkreśla się o zainteresowaniu takich marek jak Expekt, bwin czy również BetClic. Niestety, jednakże większość rozmów związanych z dodaniem licencji, zostaje stosownie zablokowane. Zatem także bardzo trudno określić na jakim etapie są starania ale także jakie nadzieje na pozytywne przeanalizowanie sprawy posiadają te podmioty bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów online?

Firmy świadczące grę w Polsce, muszą przekazywać podatek. To naturalna kolej rzeczy, do której jednak nie odnosiły się zagraniczne podmioty. Z tegoż tytułu, czerpały przychody (mniejsze ponoszone koszty, większa grupa typerów). Uczciwość rynku naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy oferujący zakłady wzajemne, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy online są według ustawy równi, dlatego też poprawiają się także szanse zarobku poszczególnych podmiotów. Wcześniej, bardzo często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie albo Gibraltarze), czerpały z bardzo przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, podawano także wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie użytkowników.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest wspaniała, można przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna pozostające niejasnymi. W perspektywie projekt ten może zostać uaktualniany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy hazardowej.

Polecamy: Sprawdź ofertę Fortuna – jednego z najlepszych bukmacherów działających na Polskim rynku online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here