Ustawa hazardowa 2017 budząca mnóstwo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów tej ustawy. Określa to, iż ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem polskim i unijnym.

Według ustawy, wszystkie firmy oferujące stawianie zakładów sportowych wzajemnych zobowiązany jest do posiadania licencji udzielanej od Ministerstwa Finansów. Typowanie u nielegalnych firm bukmacherskich, wiąże się z karami.

Legalni bukmacherzy – czyli kto?

Na krajowym rynku od dużej liczby lat funkcjonuje kilka czołowych form zakładów sportowych. Przeważnie, są to obecnie bukmacherzy naziemni, jacy prowadzą też działalność w sieci internet. Do listy legalnie działających bukmacherów zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBET Zakłady Bukmacherskie, TotalBET oraz SuperBet (licencja otrzymana niedawno).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najnowszych legalnych bukmacherów działających w Polsce – TotalBET i SuperBet – odwiedź serwis https://www.mecze24.pl/bukmacherzy gdzie znajdziesz porównanie bukmacherów, zestawienie oferty, bonusów, opinii i recenzji.

Dużo podmiotów przedstawia chęć do uzyskania licencji na polski rynek. Dość często opowiada się o zainteresowaniu takich podmiotów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń powiązanych z dodaniem licencji, zostaje szybko zbanowane. Zatem też bardzo ciężko określić na którym etapie są dążenia ale również jakie możliwości na korzystne zbadanie sprawy posiadają te internetowe firmy.

Dlaczego rozgraniczono firmy bukmacherskie?

Podmioty proponujące typowanie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To normalna kolej rzeczy, do której jednak nie stosowały się zagraniczne internetowe podmioty. Z owego tytułu, czerpały dochody (mniejsze koszty, większa liczba typerów). Uczciwość rynku internetowego naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy podmiot bukmacherski oferujący zakłady wzajemne, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy są w myśl ustawy równi, zatem też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych firm bukmacherskich. Wcześniej, bardzo często spotykano sytuację, w jakiej zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie oraz Gibraltarze), czerpały z przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano także bardziej korzystne kursy (niższa marża), co ściągało skutecznie typerów.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest wyjątkowa, trzeba przyznać, iż rozgranicza kwestie prawne, do niedawna będące niejasnymi. W przyszłości projekt ten powinien zostać uaktualniany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej regulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here