O Formule 1 w Polsce robi się coraz głośniej a zainteresowanie kibiców wzrasta. Kibice F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy na tory F1 natomiast na całym globie wypowiada się o kolejnych nowinkach technicznych, które mają wejść z początkiem 2018 roku, a dodatkowo o realnych transferach a także nowych kontraktach zawodników najpopularniejszych teamów jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach Formuły 1?
Pewną z takich nowinek będzie tarcza ochronna, która umocni kokpit kierowcy ale również będzie kolejną i jak przypuszczają niektórzy wręcz idealną ochroną zdrowia kierowców. Od paru miesięcy FIA pracuje nad polepszoną tarczą, która miałaby zmienić system Halo zabezpieczający głowę zawodnika w kokpicie. Oficjalne testy prototypu federacji ustalono na wrzesień, natomiast dzięki przyspieszonym pracom możliwe jest, że już w trakcie wakacji odbędą się takie testy. Ogólnoświatowe władze chcą ażeby od 2018 roku użytkowano już tarczę ochronną, lecz jeżeli się nie uda, tymczasowo może zostać przekazana zgoda na korzystanie z sprawdzonego poprzednio systemu Halo.
YFILMIKY

Robert Kubica wróci do F1?
Z pewnością powrót ten, miałby niemałe znaczenie dla wielbicieli sportu w kraju, którzy z chęcią wróciliby do oglądania f1 na żywo, a powrót ów z pewnością skupiał się z przyrostem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie aczkolwiek są to nieudokumentowane pogłoski, lecz słowa z ust tak fachowego dziennikarza jakim jest Anthony Rowlinson, dziennikarz F1 Racing mogą napawać optymizmem. Przypomnijmy, że krajowy kierowca zadebiutował w F1 w 2016 roku w wyścigu o Grand Prix Węgier. W składzie BMW Sauber F1, Kubica szczególnie dobrze sobie radził, a najwspanialszy okres zaliczył w 2008 r. Wtenczas Robert Kubica zwyciężył w Kanadzie swój jedyny wyścig w Formule 1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?
Sergio Marchionne , szef drużyny Formuły 1 Ferrari, zatwierdził po jednym z Grand Prix, iż kolejny kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy w 100% oraz oczekuje już jedynie na podpis zawodnika. W Ferrari widoczna jest właśnie dobra atmosfera, a to za sprawą zadowalających wyników Vettela w bieżącym sezonie, oraz ponadto drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj kierowcy mają natomiast aktualnie obowiązujące kontrakty tylko do końca tegorocznego sezonu, toteż coraz częściej rozmawia się o nowych kontraktach, dużych stawkach które będą zarabiać kierowcu teamu Ferrari ale takze o prawdopodobnych transferach.

Eleven Sports z prawami na nowe dwa sezony
Od 2017 roku wyścigi Grand Prix F1 transmitują w Polsce kanały z rodziny Eleven Sports. Stosunkowo niedawno reprezentanci stacji telewizyjnych „Eleven” oświadczyli, że uzyskali prawa do emitowania F1 na następne dwa sezony – 2018 i 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here